ПГТЕ “ Хенри Форд „ вече разполага с нов Център за високи постижения и модерно STEM пространство, които ще осигурят съвременна среда за обучение на повече от 1200 ученици.
Новата STEM зона дава възможност за експериментиране в дизайна, триизмерното прототипиране, математиката и информатиката чрез специални принтери и системи за моделиране.
Министърът на образованието и науката проф. д-р Георги Вълчев, проф. Найден Шиваров – директор на националния STEM център и началникът на Регионалното управление на образованието София-град д-р Елеонора Лилова, символично прерязаха лентата, заедно с директора на училището инж. Николай Панайотов.
Официалните гости изразиха признание и към бившия директор инж. Таньо Стойчев, който е дългогодишен ръководител на гимназията и е поставил началото на тези проекти.