Възпитаниците на гимназията бяха разделени в 4 групи и участваха в нагледни практически опити по темите „Определяне на концентрацията на разтвор чрез светлина“ и „Изследване на пропускателната способност на различни цветни филтри“.
В края на месец май училището откри официално своя STEM център, носещ името на един от емблематичните учители на гимназията – г-жа Виолета Арсова.